Cetak

Sejarah

Sebelum tahun 1969, JKR Perlis ditadbirkan sebagai sebahagian Cawangan JKR Kedah / Perlis yang diketuai oleh "Executive Engineer".

Sehingga pada tanggal April 1970, JKR Perlis telah diasingkan dari JKR Kedah dan diketuai oleh seorang Pengarah iaitu Ir. Lim Teik Mei. Berikut adalah bangunan dan kompleks kerajaan yang pernah dijadikan sebagai pejabat JKR Perlis :

Kompleks JKR Perlis

Berikut adalah senarai pengarah-pengarah yang pernah berkhidmat di JKR Perlis :

BIL.

NAMA-NAMA PENGARAH

TAHUN BERKHIDMAT

1

Ir. Lim Teik Mei

25 Mei 1965 - 29 Julai 1971

2

Ir. P. Senthidasan

30 Julai 1971 - 15 Disember 1975

3

Tan Sri Ir. Abdahir bin Abd.Majid

16 Disember 1975 - 31 Oktober 1978

4

Ir. Aziz Yazdani bin Ahmad Khali

01 November 1978 - 13 Disember 1982

5

Ir. Azman bin Kassim

01 Januari 1983 - 30 Jun 1983

6

Ir. Mohd. Razali bin Othman

01 Julai 1983 - 4 September 1988

7

Dato' Ir. Mohamad Shokri bin Abdullah

05 September 1988 - 30 September 1996

8

Dato' Dr. Ir. Ashaari bin Mohamad

01 Oktober 1996 - 15 Jun 2001

9

Dato' Ir. Hj. Mohd. Yusoff bin Hj. Mustafa

16 Jun 2001 - 22 Januari 2006

10

Ir. Hj Ahmad Redza bin Ghulam Rasool

27 Februari 2006- 31 Oktober 2010

11

Engr. Azizan bin Ab Rahman

16 Mac 2011 - 18 Ogos 2014

12

Engr. Rahmat bin Hj. Abd. Rahman

19 Ogos 2014 – 16 November 2018

13

Engr. Hj. Hamdan bin Ali

03 Disember 2018 - Sekarang


TPL_HITS Kemaskini Terakhir
8467 Rabu, 12 Disember 2018 10:28